NOWOROCZNIE Z THE KING'S SINGERS

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” w styczniu 2015 roku będzie realizował wyjątkowy projekt artystyczny we współpracy z brytyjskim zespołem wokalnym „The King’s Singers”.

Królewscy Śpiewacy należą do najbardziej cenionych, zarówno przez melomanów, jak i krytyków zespołów wokalnych na świecie. Potwierdzeniem tego faktu jest dwukrotne przyznanie Zespołowi prestiżowej nagrody Grammy, w 2009 i 2012 roku.  

Zespół „The King’s Singers” istnieje od 1968 roku. Śpiewacy są otwarci na wszelkie style i gatunki muzyki. Wykonują ponad 120 koncertów rocznie, systematycznie występując w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii. Powstało dla nich 200 utworów skomponowanych przez czołowych współczesnych kompozytorów. Ich bogaty dorobek artystyczny obejmuje ponad 150 albumów.


Koncerty, które odbędą się w styczniu 2015 roku będą bezprecedensowe, gdyż po raz pierwszy londyński zespół wystąpi w Polsce z innym wykonawcą.  „The King’s Singers” wraz z chórem „Puellae Orantes” zaśpiewają trzy koncerty noworoczne: w Tarnowie, Krakowie i Katowicach. Będą to koncerty niezwykle klimatyczne. Angielscy artyści zaproponowali zróżnicowany repertuar, który pozwala na zaprezentowanie ogromnego wachlarza możliwości wokalnych zespołu. W pierwszej części wystąpią sami panowie z przekrojowym repertuarem, począwszy od muzyki renesansowej a skończywszy na muzyce zespołu „The Beatles”. Repertuar drugiej części koncertu stanowić będą utwory o tematyce bożonarodzeniowej specjalnie zaaranżowane na tę okoliczność: Amazing Grace,  Silent Night, The Gift, Let it Snow, Baby it's cold outside, What Child is this? Powyższe utwory zostaną wykonane przez oba zespoły.

TERMINY KONCERTÓW:

- 16 stycznia o godz. 18.00 – Tarnów, Centrum Sztuki Mościce
Bilety można kupić w kasie Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów.
tel. +48 14 633 46 00
KASA: PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK - 10.00 - 20.00, SOBOTA , NIEDZIELA - 15.00 - 20.00
Zobacz plan widowni
Sprzedaż biletów online

- 17 stycznia o godz. 18.00 – Kraków, Sala Audytoryjna ICE Congress Centre w Krakowie
Bilety można zamówić na stronie internetowej Ticketpro (link) oraz we wszystkich miejscach sprzedaży Ticketpro. Lista miejsc znajduje się pod linkiem: www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety.

Miejsce koncertu – Sala Audytoryjna Centrum Kongresowego w Krakowie www.icekrakow.pl
Plan Sali Audytoryjnej

- 18 stycznia o godz. 19.30 – Katowice, Sala Koncertowa NOSPR
Sprzedaż biletów online TUTAJ
Bilety można kupić w kasie biletowej NOSPR.
KASA: WTOREK - SOBOTA - 11.00-20.30, tel. + 48 32 73 25 312.


 

Partnerem koncertów jest TAURON Polska Energia.

Sponsorem koncertu w Tarnowie jest ZZOiR WIA-LAN.

Patronat medialny: TVP Kraków, TVP Katowice, Dziennik Polski, Dziennik Zachodni, Gość Niedzielny, Gazeta Krakowska, RDN Małopolska, IMAV.tv, AMS, Tygodnik Miasto i Ludzie.

Współpraca redakcyjna: RMF Classic


ZOBACZ ZAPOWIEDZI

PRZEJDŹ DO WYDARZEŃ